Wiadomości

  • 5 czerwca 2010
  • wyświetleń: 1950

Grupa Lotos będzie prywatyzowana?

Decyzja o prywatyzacji Grupy Lotos jeszcze ostatecznie nie zapadła, natomiast jest wysoce prawdopodobne, że rząd podejmie taką decyzję.

Grupa Lotos będzie prywatyzowana?
Lotos Czechowice


Skarb Państwa posiada pakiet kontrolny spółki; resort skarbu jest właścicielem 53 proc. akcji gdańskiej spółki. Decyzja ws. sprzedaży akcji GL może zapaść w czerwcu.

Grupa Lotos jest grupą kapitałową, w skład której oprócz Grupy Grupy Lotos SA (spółka matka), Lotos Czechowic, Lotos Jasła i Petrobalticu (prowadzi wydobycie ropy naftowej i gazu spod dna Bałtyku) wchodzi kilkanaście spółek - córek.

Zdaniem przewodniczącego sejmowej komisji skarbu Tadeusza Aziewicza, właściwa prywatyzacja Grupy Lotos SA powinna wzmocnić zarówno samą spółkę, jak i polską gospodarkę.

Aziewicz podkreśla, że ważne jest, by prywatyzacja spółki, która jest drugim po PKN Orlen producentem paliwa w kraju, była zbieżna ze strategią rozwoju Lotosu, żeby przyniosła wartość dodaną i żeby wzmocniła firmę w tym obszarze, gdzie najbardziej potrzebuje kapitału.

mot / czecho.pl, źródło: Money.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.