Wiadomości

  • 28 maja 2010
  • wyświetleń: 5134

Dzieci wyjechały na Mazury

266 dzieci z poszkodowanych przez powódź rodzin, z terenów województwa śląskiego, wyjechało w piątek 28 maja na wypoczynek połączony z nauką. Na Mazury wyjechały dzieci i młodzież m.in. z Czechowic-Dziedzic szczególnie dotkniętych przez wielką wodę.

Dzieci wyjechały na Mazury
Giżycko z lotu ptaka. Między innymi w tej miejscowości na Mazurach będą przebywać dzieci z Czechowic-Dziedzic


Dzieci i młodzież ze śląskich szkół podstawowych i gimnazjalnych wyjechały na ponad 2 tygodniowy wypoczynek rekreacyjno-edukacyjny. Do 12 czerwca będą przebywać w ośrodkach w Giżycku, Ełku, Gołdapie, Olecku i Olsztynie. Będą wypoczywać w ośrodkach zlokalizowanych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Na miejscu skorzystają z pomocy psychologa i zajęć rekreacyjnych.

Z wyjazdu skorzystały dzieci i młodzież w wieku szkolnym: od 8 do 16 lat, które zostały najbardziej doświadczone przez powódź. Są to dzieci z całego województwa śląskiego, m.in.: Bierunia, Czechowic-Dziedzic, Bojszowy, Kuźni Raciborskiej, Rudnika, Zabrza, Przyszowic, Bestwiny i Kaniowa.

Dzieciom towarzyszy 15 nauczycieli ze śląskich szkół podstawowych i gimnazjów, do których chodzą uczniowie. W trakcie pobytu będą oni realizować z uczniami dotychczasowy materiał dydaktyczny.

W trakcie pobytu mają zapewnione pełne wyżywienie. Przed wyjazdem zostały wyposażone w nowe ubrania i materiały dydaktyczne do zajęć, w tym podręczniki, zeszyty i drobne materiały szkolne. Dzieci i młodzież wraz z kadrą wychowawców zostaną bezpłatnie przewiezieni na miejsce, do mazurskich ośrodków.

Dzieci i młodzież wyjechały dzięki porozumieniu zawartemu pomiędzy wojewodą śląskim, a wojewodą warmińsko-mazurskim. Przedsięwzięcie wsparł także Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska. Wyjazd koordynowało Kuratorium Oświaty w Katowicach.

mot / czecho.pl, źródło: mswia.gov.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.