czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 czerwca 2010
  • wyświetleń: 1513

Piłkarze UMKS 3 awansowali do finału

31 maja zakończyły się rundy eliminacyjne turnieju piłkarskiego Coca-Cola Cup 2010, w których bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi piłkarze UMKS-u "3" Czechowice-Dziedzice uczęszczający do Gimnazjum Publicznego nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach,którzy awansowali do finału wojewódzkiego który odbędzie się 7 czerwca w Dankowicach.

W 1 etapie przeciwnikami naszych zawodników byli rówieśnicy z GP2 w Czechowicach-Dz, GP w Zabrzegu oraz z Gimanazjum w Chybiu. Nasi chłopcy nie pozostawili przeciwnikom złudzeń kto jest najlepszy i wygrywając wszystkie mecze pewnie awansowali do rundy 2(GP3-GPChybie 15:1; GP3-Gp2 3:1; GP3-GP Zabrzeg 10:2).

W drugiej rundzie przeciwnikami naszej drużyny były drużyny z Górek Wielkich oraz Jastrzębia Zdroju.

W pierwszym meczu turnieju drużyna z Jastrzębia pokonał Górki Wielkie w stosunku 4-1, w drugim spotkaniu drużyna GP3 pokonała Górki Wielkie w stosunku 7-1 tak więc decydujące o wejściu do finału wojewódzkiego było spotkanie pomiędzy drużyną z Jastrzębia Zdroju i Czechowic.

Nasi zawodnicy podeszli do spotkania bez respektu dla silnego przeciwnika(wszyscy zawodnicy z Jastrzębia to adepci znanej szkółki piłkarskiej z Jastrzębia) i po przepięknym uderzeniu Pawła Jurka wyszli na prowadzenie. Przeciwnicy nie zamierzali jednak sprzedać tanio skóry i z wielka determinacją zaczęli atakować bramkę naszej drużyny. Po nieudanym wybiciu piłki przez jednego z naszych obrońców napastnik gości uzyskał bramkę wyrównującą.Do przerwy wynik jednak nie uległ zmianie. Po przerwie przeciwnicy jeszcze z większą determinacją ruszyli do ataku ponieważ remis nie dawał im awansu do finału.Nasza drużyna przetrwała trudne chwile i coraz częściej stwarzała niebezpieczne sytuacje pod bramką przeciwnika.Znakomitych sytuacji nie wykorzystał M.Adamus po strzale którego piłka wylądowała na słupku oraz Piotr Krawczyk który w sytuacji sam na sam z bramkarzem miał przed sobą pustą bramkę i w ostatniej chwili został sfaulowany niestety poza polem karnym.Jednak kolejna sytuacja naszego zespołu przyniosła prowadzenie.Jakub Polok po przyjęciu piłki uderzył w długi róg bramki przeciwnika i znów objęliśmy prowadzenie. W ostatnich 5 minutach akcje przenosiły się z jednej bramki pod drugą jednak wynik nie ulegał zmianie. W ostatniej akcji spotkania padł gol wyrównujący dla przeciwników z rzutu wolnego jednak w ostatecznym rozrachunku nie dawał on nic ekipie z Jastrzębia.

W finale wojewódzkim wystąpi 12 najlepszych drużyn z województwa śląskiego podzielonych na 4 grupy. W każdej grupie będą 3 zespoły które rozegrają ze sobą spotkania.Zwycięzcy grup zagrają ze sobą mecze o finał natomiast drużyny przegrane z półfinałów mecz o 3 miejsce. Przeciwnikami naszej drużyny będą Gimnazjum nr 14 z Rudy Sląskiej oraz Gimnazjum nr 6 z Katowic. Początek gier o godzinie 10 w Dankowicach 7 czerwca.

Zapraszamy wszystkich miłośników młodzieżowej piłki nożnej na turniej i dopingowanie naszej drużyny.

Drużyna GP3 wystąpiła w rundach eliminacyjnych w następującym składzie: Janusz Marcin, Magnuszewski Kamil, Konarski Patryk, Jurek Paweł, Jurek Rafał, Matejko Przemysław, Adamus Michał, Polok Jakub, Buda Dawid, Moś Mateusz, Krawczyk Piotr.

Opiekunami drużyny są:Michał Gazda oraz Wojciech Kudrys

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.