Wiadomości

  • 5 czerwca 2010
  • wyświetleń: 3634

Powódź: straty za 20 mln złotych

20 milionów złotych – na tyle wstępnie władze miasta oszacowały straty po majowej powodzi. Woda wdarła się co najmniej do tysiąca domów. Poszkodowanym zaczęto wypłacać zasiłki z puli dwóch milionów złotych, przekazanej przez rząd.

Ratusz rozpoczął liczenie strat, by móc jak najszybciej ubiegać się o rządowe pieniądze na pomoc mieszkańcom i gminnej infrastrukturze. Wraz z wodą, z gminy „odpłynęło” nie mniej, niż 20 mln zł. Dokładne szacunki nie są jednak jeszcze możliwe.

Woda podtopiła około 880 domów, a w kolejnych przynajmniej 120 zalała nie tylko piwnice, ale w znacznym stopniu uszkodziła pomieszczenia mieszkalne. Czechowiczanie z tego tytułu stracili ponad 3,5 mln zł. Do tego należy doliczyć ok. 870 tys. zł – skutek zalanych i uszkodzonych prywatnych samochodów.

Dlatego też, niemal natychmiast, Ośrodek Pomocy Społecznej przeznaczył 130 tysięcy na wypłatę doraźnych zasiłków dla mieszkańców do wysokości 1,5 tys. zł na rodzinę. Później 2,1 mln zł przekazał rząd, na wypłatę zasiłków po 6 tys. zł.

Więcej w wydaniu papierowym Gazety Czechowickiej!

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.