Wiadomości

  • 11 czerwca 2010
  • wyświetleń: 980

Biblioteka: razem dla książki

Pod koniec maja czechowicka Biblioteka gościła bibliotekarzy słowackiego miasta Martin. Wizyta studyjna zorganizowana została w ramach projektu „Razem dla książki – polsko-słowacki projekt promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży”.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w 85% w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013 oraz z budżetu państwa w 10% za pośrednictwem Euroregionu Beskidy.

Spotkanie miało charakter warsztatowy. Roli głównego prowadzącego podjął się Marcin Pałasz, pisarz książek dla dzieci oraz specjalista ds. reklamy. Podczas warsztatów pracowano nad trzema pomysłami promocji książki dziecięcej, bazując na powieści autorstwa Tove Janssona „Muminki”. Praca w grupach oraz zlecone do wykonania zadanie sprzyjało integracji bibliotekarzy obu instytucji oraz wymianie doświadczeń i wiedzy. Trwająca do godzin popołudniowych wizyta, zakończona została prezentacją placówek czechowickiej biblioteki.

aka / czecho.pl, źródło: MBP Czechowice-Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.