Wiadomości

  • 12 czerwca 2010
  • wyświetleń: 898

MBP na Festiwalu Nauki i Sztuki

W ramach XI Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki, którego głównym organizatorem jest Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej, Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach podjęła się realizacji szeregu interesujących przedsięwzięć.

Dwudniowy Festiwal uświetniła otwartym spotkaniem bibliotekarskim o charakterze warsztatowym, którego temat przewodni brzmiał: Dziecko w świecie słowa – nowatorstwo zajęć edukacyjnych w bibliotekach publicznych (28.05.2010) oraz wernisażem wystawy pod tytułem: Remanenty – podwójne życie książki. Drugiego dnia Festiwalu biblioteka zaproponowała wykład pt.: Oko – diagnostyka i leczenie chorób narządu wzroku – wykład dla osób w dojrzałym wieku w ramach Akademii Pięknego Czasu. W namiocie głównym na Starym Rynku, gdzie Festiwal tętnił życiem najpełniej, 29 maja zorganizowano warsztaty bibułkarstwa artystycznego. Trwające blisko trzy godziny warsztaty odwiedziło wielu zainteresowanych tą piękną sztuką.

aka / czecho.pl, źródło: MBP Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.