czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 czerwca 2010
  • wyświetleń: 1405

47 osób oddało swoją krew

Upały dały się we znaki chętnym do oddania krwi w ostatni piątek, 11 czerwca. Głównie z powodu niewłaściwego ciśnienia oraz ze względu na złą morfologie lekarz nie dopuścił do udziału w akcji aż 30 osób.

47 osób oddało swoją krew
fot. danielek2002 / klub czecho.pl


Zarejestrowało się 77 chętnych, ale krew oddało „tylko” 47 krwiodawców, uzyskano od nich 21 150 ml krwi. Po raz pierwszy swoją krew oddało 4 dawców, w akcji wzięło udział 19 kobiet.

Niepubliczny Zespół Opieki Zdrowotnej Diamed reprezentowany przez Panią Renatę Ząbek przeprowadził pomiar cukru oraz ciśnienia tętniczego, z czego skorzystało 107 osób. Dzięki piekarni "U Habermana" z Czechowic-Dziedzic krwiodawcy poczęstowani zostali drożdżówkami.

Należy także zaznaczyć, że wielu krwiodawców przekazało przysługujące im czekolady dzieciom z Domu Dziecka. Prezes Klubu HDK PCK przy UMiG Czechowice – Dziedzice Piotr Giemza zawiózł do Domu Dziecka 60 czekolad.

danielek2002 / klub czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.