Wiadomości

  • 16 czerwca 2010
  • wyświetleń: 3720

Monitoring pomógł złapać złodziei

Dwaj nietrzeźwi czechowiczanie w wieku 28 i 21 lat wpadli na gorącym uczynku kradzieży, dzięki kamerom miejskiego monitoringu. Złodzieje skradli z ogródka piwnego trzy krzesła. Ujęli ich funkcjonariusze Straży Miejskiej i przekazali w ręce policjantów.

Późną nocą dwaj mężczyźni wracali z imprezy alkoholowej. Przechodząc ulicą Słowackiego w Czechowicach-Dziedzicach natknęli się na nieczynny już o tej porze ogródek piwny. Ponieważ nie mogli zaspokoić pragnienia, wpadli na pomysł kradzieży trzech krzeseł, których wartość właściciel wycenił na kwotę 600 złotych. Zaopatrzeni w zdobycze ruszyli w kierunku swoich domów.

Mieli pecha, bo moment kradzieży zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Dyżurny Straży Miejskiej skierował na miejsce patrol, który ujął złodziei i przekazał ich w ręce policjantów. Policjanci odzyskali też skradzione przez nich krzesła, które zwrócono właścicielowi. Badanie stanu trzeźwości zatrzymanych dało wynik od 1,5–2 promili alkoholu.

Sprawcy zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Za kradzież mogą trafić do wiezienia na najbliższe 5 lat.

aka / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.