czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 czerwca 2010
  • wyświetleń: 6529

Nowe place zabaw w gminie

Jak podaje Urząd Miejski, do ko końca września w naszej gminie tj. w Zabrzegu i w Ligocie powstaną dwa nowe przyszkolne place zabaw. Łączna kwota inwestycji to ponad 350 tys. zł, z czego 50% finansuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Nowe place zabaw w gminie
Przykładowy projekt placu zabaw w programie MEN - Radosna Szkoła


Place o powierzchnie 160m2 powstaną w ramach projektu „Radosna Szkoła”. Zbudowane zostaną przy Zespole Szkół im. Ks. J. Londzina w Zabrzegu (wartość inwestycji 126.347 zł) i Szkole Podstawowej nr 2 w Ligocie (wartość inwestycji 227.706 zł).

Przy budynkach szkolnych planuje się zagospodarowanie terenów rekreacyjnych dla dzieci z bezpieczną nawierzchnią z nakładką EPDM, ścieżkami komunikacyjnymi oraz urządzeniami zabaw ruchowych, takimi, jak np. zestawy huśtawek, zjeżdżalnie, wieże, mostki, drabinki, pająki sprawnościowe i wiele innych. Teren będzie oświetlony, ogrodzony i bezpieczny, zamontowane zostaną również ławki.

ups / czecho.pl, źródło: UM Czechowice-Dziedzice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.