czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 czerwca 2010
  • wyświetleń: 7055

Podpisano umowę sprzedaży Silesii

W końcu udało się podpisać warunkową umowę sprzedaży kopalni Slesia czeskiemu holdingowi, który zamierza zainwestować w nią kilkaset milionów złotych. Umowę podpisano we wtorek 29 czerwca. Po spełnieniu niezbędnych warunków formalnych, umowa wejdzie w życie.

Podpisano umowę sprzedaży Silesii
Kopalnia Silesia


Chodzi przede wszystkim o zgodę Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na zakup działek, przeniesienie (decyzją resortu środowiska) na inwestora koncesji na wydobycie węgla oraz uregulowanie formalności związanych z komercyjnym korzystaniem z informacji geologicznych. Na transakcję zgodziły się już resorty gospodarki i skarbu oraz UOKiK.

Wszystkie formalności mają być załatwione najpóźniej do 23 grudnia.

Tomas David - dyrektor ds. rozwoju sektora energetycznego w grupie czeskiego holdingu - zapowiedział - "Na najnowocześniejsze technologie wydobywcze i ogólną modernizację kopalni planujemy wydać setki mln zł. Wierzę, że dzięki inwestycjom uda nam się utrzymać aktualny stan zatrudnienia w tej kopalni. W przyszłości planujemy tam dalszy rozwój, połączony z przyjęciami do pracy nowych górników"

Inwestor - czeski Energeticky a Prumyslovy Holding - skupia ponad 20 firm, zajmujących się m.in. produkcją i sprzedażą energii elektrycznej i cieplnej oraz usługami montażowymi w energetyce.

mot / czecho.pl, źródło: Onet.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.