czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 5 lipca 2010
  • wyświetleń: 982

Z wizytą na Suwalszczyźnie

W czerwcu odbył się VI obóz przyrodniczy na Suwalszczyźnie, w którym udział wzięli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Pierwszego dnia licealiści odwiedzili najciekawsze miejsca ziemi suwalskiej. Byli w Gibach, na Wigrach, nad jeziorem Hańcza, w Stańczykach, rezerwacie Turtul, objechali jezioro Wigry – podziwiając je z wielu platform widokowych.Noc spędzili na stanicach nad rzeką Hańczą- we Fronckach, Jałowym Rogu, w Przewięzi nad Jeziorem Białym, w Królowej Wodzie nad jeziorem Sajno.

Przez siedem dni uczestnicy przemierzali dukty leśne, spływali na canoe rzekami Hańczą i Nettą, kanałem augustowskim. Wieczory to ogniska, prawie do rana. Jak czytamy na internetowej stronie szkoły, chłonęli piękno przyrody i krajobrazu oraz miejscowy folklor. Nawet deszcz, który dopadł ich na kanale augustowskim nie popsuł humorów.

aka / czecho.pl, źródło: loczedze.kvs.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.