czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 kwietnia 2004
  • wyświetleń: 1473

Nowa Liga

Podobnie jak czechowicki Retmanat Drużyn Wodnych nowo powstałe pszczyńskie Bractwo Ligi Morskiej i Rzecznej zamierza zorganizować cykl imprez żeglarskich dla młodzieży i dzieci niepełnosprawnej. Pszczyńskie Bractwo, które liczy czterdzieści osób, zrzesza miłośników sportów wodnych - od "kajakarstwa szuwarowego? po żeglarstwo morskie.

Na pierwszym spotkaniu zostały ustalone kierunki działalności na zbliżający się sezon nawigacyjny (w planach rejsy po Mazurach i Morzu Śródziemnym). Skład zarządu nowo powstałego bractwa tworzą: prezes Adam Malarek, zastępca Krystian Duc, skarbnik Jarosłw Cebulski, sekretarz Magdalena Puchała. W skład komisji rewizyjnej wchodzą Agnieszka Mateja, Magdalena Pitala i Szymon Szczepańczyk.

- Organizacja, której podtrzymujemy tradycję została utworzona w 1918 roku z inicjatywy kontradmirała Kazimierza Porębskiego, jako stowarzyszenie na polu rozwoju żeglugi "Bandera Polska?. Po przekształceniach i reaktywacji w 1981 roku przyjęła obecną formę "Ligi Morskiej i Rzecznej?. We wszystkich okresach działalności podstawowym obowiązkiem statutowym było kształtowanie świadomości morskiej społeczeństwa - wyjaśnia prezes Ligi Adam Malarek.

KaP

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.