czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 15 lipca 2010
  • wyświetleń: 2109

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

W bieżącym roku, tak jak w latach poprzednich, na terenie gminy Czechowice–Dziedzice odbierane są odpady wielkogabarytowe, niebezpieczne i azbestowe. Zainteresowani mieszkańcy powinni złożyć w Urzędzie Miejskim odpowiednią ankietę.

Wszystkie ankiety są do pobrania w biurze podawczym na parterze lub w pokoju nr 410 na III piętrze tut. Urzędu. Ankiety na ww. rodzaje odpadów można składać do dnia 30 września 2010 roku. Odpady wielkogabarytowe i niebezpieczne będą odbierane na przełomie października i listopada 2010 r. Natomiast odpady zawierające azbest są odbierane od czerwca do 15 października 2010 roku.

Do komunalnych odpadów wielkogabarytowych zalicza się m. in. meble i inne odpady dużych rozmiarów, poza zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym.

Do odpadów niebezpiecznych zaliczamy przepracowane oleje, przeterminowane farby, lakiery, środki ochrony roślin a także opakowania po nich, przeterminowane lub nie wykorzystane lekarstwa, termometry rtęciowe, zużyte baterie, lampy fluorescencyjne (świetlówki). Podczas akcji nie będą odbierane worki z odpadami.

Jednocześnie przypominamy, że zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można oddać do firmy POLBUD przy ul. Górniczej 15 w Czechowicach–Dziedzicach.

aka / czecho.pl, źródło: UM Czechowice-Dziedzice, www.um.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.