czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 17 lipca 2010
  • wyświetleń: 1625

Oszczędny Urząd Marszałkowski

Najbardziej oszczędni urzędnicy w wydawaniu publicznych pieniędzy pracują w województwie śląskim.

Pismo „Wspólnota" opublikowało ranking samorządów wojewódzkich, które mają najniższe wydatki bieżące na administrację w przeliczeniu na jednego mieszkańca regionu. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego już po raz szósty z kolei zajął w nim pierwsze miejsce. 18,64 złotych w przeliczeniu na jednego mieszkańca regionu - taka kwota na wydatki bieżące zdecydowała o przodownictwie w ogólnopolskim rankingu. Wydatki na obsługę urzędu są ponad dwukrotnie mniejsze niż w zajmujących ostatnie miejsca urzędach marszałkowskich województw warmińsko-mazurskiego i opolskiego (ponad 41 zł).

- To dla nas naprawdę dobra informacja. Porównanie z innymi województwami pokazuje, że jesteśmy skuteczni w racjonalnym gospodarowaniu pieniędzmi podatnika. Oszczędności nie sprowadzamy do doraźnych cięć wydatków, lecz staramy się poprawić efektywność kosztową. Wymaga to stałej kontroli zasadności każdej wydawanej złotówki przy wzroście zatrudnianych pracowników obsługujących fundusze unijne oraz w związku z przejmowaniem kompetencji - powiedział marszałek Bogusław Śmigielski, komentując otrzymaną informację.

aka / czecho.pl, źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.