czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 kwietnia 2004
  • wyświetleń: 1139

Palmy rozdane

We wtorek, 13 kwietnia, w Gminnej Bibliotece Publicznej rozdano nagrody w ogólnopolskim konkursie "O Palmę Wielkanocną". W tym roku wiersze o tematyce religijnej, niemal z całego kraju, nadesłało 67 osób.

Wiersze oceniano w trzech kategoriach: szkoły podstawowej, gimnazjalnej oraz recytację osób dorosłych. W pierwszej nie przyznano żadnej nagrody, wyróżnienie za wiersz "Niezwykła noc" otrzymała Magdalena Nowakowska z Kaniowa. Wśród gimnazjalistów najlepsza okazał się Katarzyna Pytlarz ze Starej Wsi z utworem "Prawda". Drugie nagrody ex aeuquo otrzymali: Sławomir Lebiedzik ze Starej Wsi za wiersz "Uzdrowienie" oraz Alicja Wątroba z Rudzicy za utwór "Zawsze". Trzeciej nagrody nie przyznano, wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Wioletta Wilczek z Bestwiny za wiersz "jesteś". Wśród dorosłych poetów najlepsi otrzymali nagrodę ex aeuquo: Elżbieta Galoch z Turka za wiersz "Nawrócenie" oraz Michał Indyk z Oświęcimia za wiersz "Zapomniana kapliczka".

Więcej, czytaj w papierowym wydaniu Echa na str. 11

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.