czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 25 lipca 2010
  • wyświetleń: 1517

Bezpieczniej na kopalniach?

Odbyło się pierwsze posiedzenie Komitetu Sterującego strategicznego projektu badawczego "Poprawa bezpieczeństwa pracy w kopalniach" . Zadaniem tego gremium jest przygotowanie oferty do wyłonienia wykonawcy projektu.

Komitet sterujący został powołany 4 lipca. Będzie pracował w ośmioosobowym składzie. Na pierwszym posiedzeniu przewodniczącym Komitetu Sterującego wybrano szefa WUG, Piotra Litwę. "- Efekty pracy naukowców do praktyki górniczej wchodzą powoli. Komitet Sterujący został powołany po to, by wprowadzanie nowatorskich rozwiązań przebiegało w jak najkrótszym czasie" - mówił po spotkaniu Piotr Litwa. Komitet ma w pierwszej kolejności wyodrębnić największe zagrożenia naturalne na śląskich kopalniach, zająć się zasadami projektowania - między innymi rozcinki złoża czy likwidacji wyrobisk a także zagrożeniem metanowym i pożarowym pod ziemią.

aka / czecho.pl, źródło: Radio Express

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.