czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 29 lipca 2010
  • wyświetleń: 6203

Pobili się o dziewczynę?

Czechowiccy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Janowic w wieku 24 i 16 lat, którzy pobili 22-letniego mężczyznę, naruszyli mir domowy i grozili właścicielowi mieszkania. Za przestępstwa te starszy z zatrzymanych może trafić do więzienia nawet na 3 lat. Młodszy stanie wkrótce przed Sądem dla Nieletnich.

Reklama

Pobili się o dziewczynę?
Zatrzymany przez policjantów 24-letni sprawca pobicia, fot. Policja


W środę wieczorem dwaj nietrzeźwi mężczyźni wtargnęli do jednego z domów w Janowicach. Wiedzieli, że przebywa tam poszukiwany przez nich 22-latek. Po wejściu do mieszkania od razu rzucili się na pokrzywdzonego z rękami i dotkliwie go pobili. Pobity mężczyzna trafił do szpitala. Na szczęście obrażenia, których doznał okazały się niegroźne i po zaopatrzeniu ran zwolniono go do domu.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci zatrzymali sprawców w pościgu. Obaj byli nietrzeźwi. Badanie alkomatem wykazało, że starszy z nich miał aż 2,5 promila alkoholu we krwi, młodszy o promil mniej.

Z informacji przekazanych przez ofiarę wynikało, że powodem pobicia był najprawdopodobniej konflikt o jego byłą dziewczynę, ze którą starszy ze sprawców utrzymuje aktualnie kontakty towarzyskie. Zatrzymani odpowiedzą nie tylko za pobicie, ale także za naruszenie miru domowego i groźby karalne kierowane wobec 43-letniego właściciela mieszkania, w którym doszło do incydentu. O losie starszego ze sprawców zadecyduje prokurator, młodszym zajmie się Sąd Rodzinny.

aka / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.