czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 28 kwietnia 2004
  • wyświetleń: 1681

Przejazdem do Pszczyny i Bestwiny?

Od kilku już lat ciągnie się temat uruchomienia autobusowego połączenia na trasie Czechowice-Dziedzice - Pszczyna oraz Czechowice-Dziedzice - Bestwina. O ile to pierwsze połączenie ma zostać już wkrótce uruchomione, to do Bestwiny nadal w soboty i niedziele nie kursują żadne autobusy. Temat połączenia autobusowego pomiędzy Pszczyną i Czechowicami-Dziedzicami pojawił się już siedem lat temu. Podobno był już nawet przygotowany rozkład jazdy. Sprawa utknęła jednak z powodu braku pieniędzy. Czy na dojazd do Pszczyny i Bestwiny wciąż trzeba będzie liczyć na kolejowego monopolistę?

Gdy w 1997 roku pojawił się pomysł uruchomienia autobusowego połączenia z Czechowic-Dziedzic do Pszczyny, dyrekcja PKM-u tłumaczyła, że nie jest w stanie pokryć kosztów utrzymania autobusu ze sprzedaży biletów. Władze Pszczyny nie były wówczas zainteresowane uruchomieniem takiej linii. Teraz jednak sytuacja się zmieniła. Od kilku lat linia nr VII z Czechowic-Dziedzic do Bielska-Białej to prawdziwa żyła złota. Mimo uruchomienia dodatkowych pojazdów, w godzinach szczytu, autobusy bywają na tej trasie nadal przepełnione. Dlatego też autobusowe połączenie z Pszczyną może okazać się kolejnym trafionym pomysłem. Kursy do Pszczyny mają być przyśpieszone, a cała trasa ma liczyć około 12 kilometrów. Przystanek planowany jest w Goczałkowicach. Pierwotne plany miały obejmować trzy miasta: Pszczynę, Czechowice-Dziedzice i Bielsko-Białą, ale na propozycję czechowickiego przewoźnika pozytywnie odpowiedziały tylko władze Pszczyny.

Więcej, czytaj w papierowym wydaniu Echa na str. 11

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.