czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 29 kwietnia 2004
  • wyświetleń: 1286

Mediacja w mieście

Mediacja to dobrowolne i poufne porozumienie się ludzi będących w konflikcie, którzy w obecności wspomagającego mediatora, starają się osiągnąć ugodę - mówi Agnieszka Borowska, która ukończyła kurs dla mediatorów Polskiego Centrum Mediacji w Warszawie. W mieście, w siedzibie Punktu Usług i Umiejętności, działa również Punkt Mediacji. Oficjalnie ich otwarcie odbyło się w czwartek, 22 kwietnia.

Mediacja obejmuje m.in.: konflikty rodzinne i szkolne, sprawy okołorozwodowe, dotyczące konfliktów z nieletnimi sprawcami czynu karalnego i inne w zakresie prawa cywilnego, karnego i rodzinnego. Jest pięć zasad mediacji - dobrowolność, poufność, bezstronność, neutralność i akceptowalność. - Mogę szybko rozwiązać konflikt bez zwracania się do sądu, mogę również pomóc w osiągnięciu satysfakcjonującego rozwiązaniu problemu, w tym również szybsze uzyskanie odszkodowania materialnego.

Więcej, czytaj w papierowym wydaniu Echa na str. 11

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.