czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 sierpnia 2010
  • wyświetleń: 1426

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

W bieżącym roku, tak jak w latach poprzednich, na terenie gminy Czechowice-Dziedzice odbierane są odpady wielkogabarytowe, niebezpieczne i azbestowe. Zainteresowani mieszkańcy powinni złożyć w Urzędzie Miejskim odpowiednią ankietę.

Wszystkie ankiety są do pobrania w biurze podawczym na parterze, w pokoju nr 410 na III piętrze tut. Urzędu oraz do pobrania w wersji elektronicznej:
- www.czechowice-dziedzice.pl/www_2.0/download/ankieta1.doc target=_blank class=dodaj>ankieta dotycząca odpadów i materiałów zawierających azbest
- www.czechowice-dziedzice.pl/www_2.0/download/ankieta2.doc target=_blank class=dodaj>ankieta dotycząca bezpłatnego odbioru niebezpiecznych odpadów komunalnych
- www.czechowice-dziedzice.pl/www_2.0/download/ankieta3.doc target=_blank class=dodaj>ankieta dotycząca wielkogabarytowych odpadów komunalnych

Ankiety na wymienione rodzaje odpadów można składać do dnia 30 września 2010 roku. Odpady wielkogabarytowe i niebezpieczne będą odbierane na przełomie października i listopada. Natomiast odpady zawierające azbest są odbierane od czerwca do 15 października tego roku.

Do komunalnych odpadów wielkogabarytowych zalicza się m. in. meble i inne odpady dużych rozmiarów, poza zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Do odpadów niebezpiecznych zaliczamy przepracowane oleje, przeterminowane farby, lakiery, środki ochrony roślin, a także opakowania po nich, przeterminowane lub nie wykorzystane lekarstwa, termometry rtęciowe, zużyte baterie, lampy fluorescencyjne (świetlówki).

Podczas akcji nie będą odbierane worki z odpadami.

Jednocześnie przypominamy, że zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można oddać do firmy Polbud przy ul. Górniczej 15 w Czechowicach-Dziedzicach.

aka / czecho.pl, źródło: UM Czechowice-Dziedzice www.um.czechowice-dziedzice.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.