czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 sierpnia 2010
  • wyświetleń: 1167

Podsumowanie akcji krwiodawstwa

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Miasta i Gminy Czechowice – Dziedzice dziękuje wszystkim uczestnikom wtorkowej akcji krwiodawstwa za pozytywną odpowiedź na apel o liczny udział, podyktowany ogromnym zapotrzebowaniem szpitali na krew i jej składniki.

Podsumowanie akcji krwiodawstwa
Kobiety stanowiły polowę dawców, fot. danielek2002 / klub czecho.pl


Do udziału w akcji zgłosiło się 49 dawców. Niestety, ze względu na wysoki poziom hemoglobiny, krew mogły oddać tylko 33 spośród nich, co dało 14 850 ml. Prawie połowę dawców stanowiły kobiety - 16 kobiet oddało w tym dniu swoją krew aby podzielić się życiem z innymi, 6 dawców rozpoczęło we wtorek, 10 sierpnia, swoją przygodę z krwiodawstwem i oddało krew po raz pierwszy.

Przypominamy, że przed oddaniem krwi należy zjeść lekki posiłek i dobrze nawodnić organizm pijąc duże ilości wody. W dniu poprzedzającym chęć oddania krwi również nie należy spożywać obfitych i tłustych posiłków.

danielek2002 / klub czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.