czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 15 sierpnia 2010
  • wyświetleń: 1533

Rzeźbiarze dla powodzian z Czechowic

Od 3 do 12 września na terenie Centrum Handlowo-Rozrywkowego Gemini Park w Bielsku Białej odbędzie się charytatywny plener „Rzeźbiarze Powodzianom”. Celem imprezy jest pomoc dla poszkodowanych przez tegoroczną powódź mieszkańców gminy Czechowice-Dziedzice.

Plener będzie otwarty dla publiczności i odbędzie się na górnym parkingu Gemini Parku, gdzie na oczach widzów ośmiu artystów-rzeźbiarzy stworzy kilkanaście wielkogabarytowych rzeźb. Zostaną one 12 września zlicytowane na aukcji, z której całkowity dochód przeznaczony będzie na pomoc dla powodzian. Komisarzem pleneru będzie znany rzeźbiarz Jan Czupryniak.

Odwiedzających plener czeka wiele atrakcji, m.in. będzie można poznać tradycyjne metody przygotowywania żywności oraz posłuchać historii Harnasi Beskidzkich, wystąpią regionalne zespoły muzyczne i grupy taneczne. Na dzień finału akcji przygotowano atrakcyjny program skierowany dla całych rodzin m.in. warsztaty plastyczne dla dzieci, koncerty zespołów regionalnych, konkursy z nagrodami i wiele innych.

Akcji towarzyszyć będzie zbiórka pomocy szkolnych dla dzieci z rodzin dotkniętych klęską powodzi oraz kwesta na rzecz powodzian.

Organizatorami pleneru „Rzeźbiarze Powodzianom” są: Gościniec Salmopolski ze Szczyrku, Centrum Handlowo-Rozrywkowe Gemini Park, Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej i Fundacja Braci Golec. Patronat honorowy nad imprezą objęli Starosta Bielski Andrzej Płonka i Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.

aka / czecho.pl, źródło: UM Czechowice-Dziedzice, www.um.czechowice-dziedzice.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.