czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 sierpnia 2010
  • wyświetleń: 1154

Wypłacanie zasiłków dla powodzian

Ośrodek Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach zakończył wypłacać powodzianom z terenu Gminy zasiłki do 6 tys. zł. Trwa wypłacanie zasiłków do 20 tys. i do 100 tys. zł.

Łącznie do 12 sierpnia gmina wypłaciła już powodzianom w postaci zasiłków aż ponad 4 mln zł. Kolejne ponad 2 mln zł stanowią drugą transzę i zostaną wypłacone tym, którzy rozliczą pierwszą transzę.

W zeszłym miesiącu Ośrodek Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach zakończył wypłacanie zasiłków dla rodzin z terenu Gminy, poszkodowanych w czasie majowej powodzi (rozpoczęto je wypłacać już w maju).

Zasiłki do 6 tys. zł wypłacono dla 536 rodzin (i tyle złożono wniosków, które spełniały warunki do wypłacenia zasiłku) na łączną kwotę 1 mln 810 tys. 100 zł.

O przyznanie zasiłku do 20 tys. zł złożono w sumie 167 wniosków, 136 rodzinom został on przyznany i wypłacono już zaliczkowo pierwszą transzę (połowę przysługującej kwoty), a w przypadku trzech rodzin także i drugą transzę (łącznie wypłacono na dzień dzisiejszy 1 mln 177 tys. 905 zł).

W sprawie wypłaty zasiłków do 100 tys. zł, na 43 złożone wnioski wydano 37 pozytywnych decyzji, wypłacono w pierwszej transzy w sumie 1 mln 159 tys. 877 zł, drugie tyle wypłacone zostanie powodzianom w drugiej transzy. Wydanie trzech decyzji uniemożliwiła w chwili obecnej czasowa nieobecność wnioskujących, w przypadku zaś trzech wniosków wydano decyzje odmowne (nie spełniały warunków).

W sumie na dzień 12 sierpnia (godzinę 14.00) wypłacono w Gminie zasiłki na łączną kwotę 4 mln 147 tys. 882 zł.

aka / czecho.pl, źródło: UM Czechowice-Dziedzicce, www.um.czechowice-dziedzice.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.