Wiadomości

  • 9 października 2002
  • wyświetleń: 955

Ciężarowki z miasta

W Czechowicach-Dziedzicach z centrum miasta wyprowadzony zostaje ruch samochodów ciężarowych oraz przewożących materiały niebezpieczne. Wszystko zaczęło się od protestów mieszkańców osiedla Centrum, którzy od kilku miesięcy walczą, by głównymi ulicami miasta nie jeździły samochody ciężarowe oraz z ładunkami niebezpiecznymi.
Długo szukano złotego środka. Z jednej strony musi być zapewniony dojazd do zakładów pracy, a z drugiej bezpieczne ulice. Zjazdy z DK nr 1 wyznaczać będą drogowskazy E-6 (strzałowe i tablicowe), kierujące pojazdy bezpośrednio do określonych celów. Zaprojektowano oddzielne tablice, niezależne od istniejących dużych tablic kierunku i miejscowości. Na terenie miasta wyłączony z ruchu samochodów ciężarowych zostanie odcinek ul. Legionów od hotelu i parkingu dla tirów w ośrodku MOSiR (200 m za skrzyżowaniem z ul. Kopernika) do ronda (skrzyżowania ul. Mazańcowicką), wprowadzone zostanie ograniczenie od skrzyżowania ul. Orzeszkowej w kierunku centrum. Na samym rondzie wprowadzone zostanie dodatkowe oznakowanie zjazdu dla samochodów ciężarowych na DK nr 1 w kierunku Katowic ul. Mazańcowicką i Ligocką. Tym sposobem zapewniony będzie dojazd, ale jednocześnie wyeliminowany przelot samochodów ul. Legionów przez centrum miasta.
Jeszcze bardziej restrykcyjnie wyznaczone zostały trasy przejazdu samochodów z materiałami niebezpiecznymi. Teraz nie będzie możliwości zjazdu z wyznaczonych tras, gdyż poza projektowanymi znakami C-17 i B-13a zawsze napotyka się albo ograniczenie tonażu albo znak D-40.

KaP

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.