Wiadomości

  • 31 sierpnia 2010
  • wyświetleń: 4483

Wręczono Promotio Urbis

W niedzielę, 29 sierpnia podczas obchodów XXXVI Dni Czechowic-Dziedzic Burmistrz Marian Błachut ogłosił werdykt Komisji ds. przyznania nagrody Promotio Urbis Czechowice-Dziedzice A.D. 2010.

Wręczono Promotio Urbis
Grażyna Krzanowska odbiera nagrodę Promotio Urbis


Nagrodę za promocję miasta „Promotio Urbis Czechowice-Dziedzice A.D. 2010” otrzymała Grażyna Krzanowska.

Grażyna Krzanowska to kompozytorka i pedagog. W roku 2005 została odznaczona przez Prezydenta RP Srebrnym Krzyżem Zasługi a w 2009 r. otrzymała odznaczenie Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Założycielka Małej Akademii Muzyki. Organizatorka imprez muzycznych, w tym Jesiennego Festiwalu Muzycznego Alkagran, wyróżniającego miasto na arenie kulturalnej.

Grażyna Krzanowska była już laureatką nagrody Promotio Urbis Czechowice-Dziedzice A.D. 1998, jednak burmistrz postanowił uhonorować Panią Grażynę po raz drugi, bowiem jest to wyjątkowa okazja do podziękowania za wieloletnią pracę, która nie zakończyła się wraz z otrzymaniem nagrody 12 lat temu. Wszak ideą nagrody jest promowanie miasta poprzez ludzi, którzy działają w Czechowicach-Dziedzicach i nie poprzestają w swoich staraniach, by miasto zasługiwało na dobry wizerunek.

Nagroda Promotio Urbis została ustanowiona przez Radę Miejską w 1996 r. Nagroda jest formą wyróżnienia i uhonorowania najwybitniejszych osób związanych z Czechowicami-Dziedzicami , dla osób z pasją, z nieprzeciętnymi zdolnościami dla osób które realizując swoje życiowe marzenia nie zapominają o mieście Czechowice-Dziedzice, które z naszym miastem się utożsamiają i nasze miasto promują.

aka / czecho.pl, źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / http://www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.