czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 12 maja 2004
  • wyświetleń: 1128

Brutalni kontrolerzy - ciąg dalszy

Reklama

Po publikacji artykułu "Brutalni kontrolerzy" w Echu nr 16 z 21.04 do redakcji nadesłano pięć listów dotyczących tego tematu. Sprawa, o której pisaliśmy dotyczyła podjęcia przez radnych decyzji o odwołaniu dyrektora Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej Sylwestra Broncla. Bezpośrednim powodem odwołania było brutalne potraktowanie przez kontrolerów dzieci jadące bez biletów. Rodzice małych gapowiczów, zbulwersowani takim postępowaniem, zaprotestowali. Do władz miasta wysłano list, w którym opisano zdarzenie według relacji dzieci.

- Kontrolerzy zachowywali się chamsko i brutalnie. Na rozpaczliwy płacz i strach dzieci, w autobusie reagowały dorosłe osoby, m.in. nauczycielka i kierowca autobusu. Żadne uwagi nie docierały do kontrolerów, dobrze czujących się w roli gestapo - napisali rodzice w swym proteście. Okazuje się jednak, że po naszej publikacji znalazło się wielu świadków, którzy zdarzenia opisują inaczej. Dwa pierwsze listy przesłano pocztę e-mailową. Listy publikujemy w większych fragmentach. Zachowujemy oryginalną pisownię.

Pasjonuję się komunikacją miejską od dziecka (...)Z pani artykułu wynika, że to tylko wina rodziców, że nie zakupili biletów za tak śmieszne pieniądze 10 zł. Tak od młodych lat sami rodzice pokazują dzieciom, że można wykorzystywać przejazdy bez biletu w autobusach. Za kilka lat te dzieciaki będą jeździły pociągami bez biletów. Śmieszne jest dla mnie też to, że chce się odwołać dyrektora PKM-u.(...) Pewnie przeszkadza radnym, bo nie jest upolityczniony. (...) Radni też pewnie nie rozumieją spraw związanych z biletami, bo sami ich nie kupują, bo przecież mają bezpłatne przejazdy (przecież są biedni). Proszę dalej kontynuować tę sprawę, gdyż trzeba sprawdzić całą sytuację oraz rodziców, którzy umieją tylko nazywać kontrolerów gestapo. Chętnie ich bym przyjął na kanarka, dał legitymacje i mandaty, i wypuścił w trasę, tak żeby zobaczyli jaka to trudna praca! Będę śledził tę sytuację. (...) Informuję również że jestem członkiem Miłośników Komunikacji Miejskiej w Polsce i zapewniam, że w przypadku pisania bzdur na temat kontrolerów zaprotestujemy całą naszą organizacją w obronie pana dyrektora wraz z okupacją Urzędu Miasta w Czechowicach oraz redakcją waszej gazety.

Paweł Zaremba

Więcej, czytaj w papierowym wydaniu Echa na str. 11

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.