Wiadomości

  • 14 września 2010
  • wyświetleń: 1405

Aukcja rzeźb na rzecz powodzian

W niedzielę 12 września br. o godz. 14 w Bielsku-Białej odbyła się aukcja rzeźb, wieńcząca charytatywny plener „Rzeźbiarze Powodzianom”. Dochód z aukcji przeznaczony został na rzecz powodzian z naszej Gminy.

Plener był otwarty dla publiczności i rozpoczął się już 3 września br. Wówczas to, na oczach przechodniów, artyści tj. Janusz Wędzicha z Wilkowic, Marek Góral z Tychów, Jerzy Soremski z Jastrzębia Zdroju, Jerzy Salachna z Bystrej, Michał Pawlik ze Szczyrku, Jan Czupryniak z Tucholi drewniane kloce zaczęli zamieniać w anioły, krasnale, górali, ludowe kapliczki, fotele, zegary, a nawet w anielskie ławy.

Rzeźby mają nie tylko charakter dekoracyjny, ozdobny, ale także użytkowy, bowiem można nimi np. przyozdobić ogrody. Do rzeźbiarskiej akcji pomocy włączył się także Uniwersytet Dziecięcy Unikids, który przeznaczył na licytację – zrobione przez dzieci na warsztatach gliniane anioły, dzbanuszki, zwierzęta.

Udało się zebrać około 6 tysięcy zł, a na oczach widzów ośmiu artystom-rzeźbiarzom udało się stworzyć kilkanaście wielkogabarytowych rzeźb, które zostały wczoraj, 12 września zlicytowane na aukcji, z której całkowity dochód przeznaczony został na pomoc dla powodzian.

Organizację imprezy wsparł Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, który zadbał o występ czechowickich zespołów na imprezie. Wystąpili m. in. wokaliści czechowickiego teatru muzycznego Movimento, Młodzieżowa Orkiestra Dęta, zespół Hendon.

aka / czecho.pl, źródło: UM Czechowice-Dziedzice, http://www.um.czechowice-dziedzice.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.