czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 15 września 2010
  • wyświetleń: 5578

Zlikwidowano szajkę włamywaczy

Czechowiccy policjanci rozbili szajkę włamywaczy. Zatrzymani czterej mężczyźni w wieku od 20-30 lat oraz ich 14-letnia wspólniczka mają na swoim koncie włamania do sklepów, budynków na terenach kolejowych, a także kradzieże trakcji elektrycznej.

Włamywacze wpadli dzięki skutecznym działaniom operacyjnym prowadzonym przez policjantów z Czechowic-Dziedzic. Jak ustalono, przed miesiącem sprawcy włamali się do jednego z budynków na terenach kolejowych w Zabrzegu, skąd skradli miedziane kable. Spowodowane przez nich straty oszacowano na 12 tysięcy złotych. Przy okazji ogołocili też trakcję elektryczną.

Końcem sierpnia włamali się do sklepu spożywczego w Zabrzegu. Ich łupem padł alkohol i papierosy o wartości blisko 2 tysięcy złotych. W minioną sobotę, pod osłoną nocy „gang” włamywaczy usiłował się przedostać do sklepu odzieżowego w Zabrzegu przy ulicy Miliardowickiej. Zerwali kłódki i uszkodzili futrynę, nie zdołali jednak pokonać dodatkowych zabezpieczeń.

Sprawa rokuje dalszy rozwój i policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań sprawców powiązanych z włamywaczami. Za przestępstwa te zatrzymani mężczyźni mogą trafić do więzienia nawet na 10 lat. Ich 14-letnia wspólniczka odpowie za swoje czyny przed Sądem dla Nieletnich.

aka / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.