czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 16 września 2010
  • wyświetleń: 1644

Trójka awansowała w Lidze Orlików

Piłkarze UMKS " Trójka" Czechowice-Dziedzice,uczniowie klasy sportowej Gimnazjum Publicznego nr 3 awansowali do fazy wojewódzkiej Śląskiej Ligi Orlików turnieju organizowanego przez Urząd Marszałkowski w Katowicach.

W turnieju bierze udział ponad 40 gmin z całego województwa śląskiego. Nasza drużyna(rocznik 1995) rozpoczęła swe występy w tym turnieju od zwycięstwa w rozgrywkach powiatowych w czerwcu br. Wczoraj odbyły się eliminacje rejonowe o awans na szczebel wojewódzki na boisku Orlik w Pietrzykowicach. Przeciwnikami naszej drużyny były zespoły z Gimnazjum w Pietrzykowicach i Gimnazjum nr 7 w Bielsku Białej do którego uczęszczają zawodnicy Rekordu Bielsko-Biała.

W wyniku losowania nasi chłopcy zmierzyli się w pierwszym spotkaniu z Pietrzykowicami i rozgromili gospodarzy w stosunku 9-1.Bramki dla naszego zespołu zdobywali: Paweł JurekX4, Matejko Przemysław x2, Marcin Janusz x1 oraz Moś Mateusz x2. W drugim spotkaniu przyszło się zmierzyć z bardzo wymagającym rywalem z Bielska-Białęj . W pierwszej połowie spotkania mimo wielu sytuacji naszej drużynie nie udało się zdobyć gola, natomiast przeciwnicy po wykonaniu rzutu rożnego prowadzili 1-0. Po przerwie chłopcy z Czechowic pokazali charakter i doprowadzili do wyrównania po bramce Damiana Beczały.Jednak zabrakło czasu by w tym emocjonującym i zaciętym meczu odnieść zwycięstwo.

Rozstrzygnięcie turnieju dał 3 mecz turnieju w którym zawodnicy z Bielska pokonali zespól z Pietrzykowic w stosunku 7-2 i na eliminacje wojewódzkie pojedzie nasza drużyna która mając tyle samo punktów co ekipa z Bielska zanotowała lepszą różnicę bramek.Gratulujemy zwycięstwa i życzymy powodzenia w turnieju wojewódzkim.

Skład UMKS"Trójka": Janusz Marcin-Jurek Paweł, Jurek Rafał, Matejko Przemysław, Moś Mateusz, Beczała Damian, Lipka Artur, Tabor Kamil, Kozłowski Bartłomiej, Dyduch Mateusz, Adamus Michał, Paluch Krystian. Trener: Michał Gazda

aka / czecho.pl, źródło: UMKS "Trójka"

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.