Wiadomości

  • 18 września 2010
  • wyświetleń: 1285

Wybrano najlepszą przestrzeń

Zakończyło się internetowe głosowanie na najpopularniejszą realizację zgłoszoną do konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2010.

Wybrano najlepszą przestrzeń
Plac Baczyńskiego w Tychach, fot. UM Tychy


Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 23 inwestycje zrealizowane w ubiegłym roku, w tym przebudowa kina "Świt" w Czechowicach-Dziedzicach. Na stronach Województwa Śląskiego zostały zaprezentowane 22 zgłoszenia spełniające warunki formalne. Każdy z internautów odwiedzających stronę miał możliwość wyrażenia swojego zdania, przyznając punkty trzem wybranym inwestycjom.

W głosowaniu wzięło udział ponad 4000 osób, które za najciekawszą propozycję uznali Modernizację Placu Baczyńskiego w Tychach (3693 pkt.). Czechowicka inwestycja zajęła 16. miejsce.

Czy wyniki tej internetowej zabawy będą zbieżne z werdyktem Jury konkursu? Przekonamy się o tym podczas inauguracji tegorocznych Śląskich Dni Architektury - 13 października. Rozpoczną się one uroczystością ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w dwóch konkursach: Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego i Architektura Roku.

aka / czecho.pl, źródło: Urząd Marszałkowski

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.