czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 18 września 2010
  • wyświetleń: 1575

Lotos dla bezpieczeństwa dzieci

Podczas czwartkowego spotkania, w którym uczestniczył wicestarosta bielski Mirosław Szemla, Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Ireneusz Szwarga podziękował przedstawicielom czechowickiego "Lotosu" za aktywne zaangażowanie w ogólnopolską kampanię „Bezpieczna droga do szkoły”.

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele bielskiej Delegatury Kuratorium – Barbara Baron oraz Beata Janczak, a także zaproszeni dziennikarze. Podziękowania z rąk Komendanta przyjęła Aleksandra Rozmus z "Lotosu". Dzięki czechowickiemu koncernowi, w czasie trwającej od sześciu lat współpracy, do szkół podstawowych w Bielsku-Białej i powiecie bielskim trafiło blisko 10 tysięcy pakietów edukacyjnych pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły” i tyle samo elementów odblaskowych.

W tym roku dzieci klas I otrzymają blisko trzy tysiące podobnych pakietów. Tak duże zaangażowanie i wsparcie kampanii jest jednoznaczne z akceptacją wspólnych działań, zmierzających do ograniczenia liczby wypadków w ruchu drogowym z udziałem dzieci. Przemawiają za tym policyjne statystyki. Efekty są wymierne – od czterech lat w Bielsku-Białej i powiecie bielskim nie doszło do wypadku, którego sprawcą byłoby dziecko.

aka / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.