Wiadomości

  • 20 września 2010
  • wyświetleń: 1241

Europejska Akademia Tańca w Silesii

W ZS „Silesia” dobiegła końca realizacja projektu dwustronnego POLSKA - TURCJA programu „Uczenie się przez całe życie” Comenius.

W ramach dwuletniej współpracy państw partnerskich w projekcie zrealizowano dwie dwutygodniowe wymiany uczniowskie, w Turcji i Polsce. Dzięki spotkaniom, ciągłej korespondencji oraz wideokonferencjom, młodzież szkół partnerskich nie tylko poznała nową kulturę oraz znacząco udoskonaliła umiejętności komunikacyjne w języku angielskim, poznała podstawy języka tureckiego i polskiego, ale również zgłębiła wiedzę na temat muzyki i tańca obu krajów partnerskich.

Doświadczenie realizowanego w szkole projektu było wspaniałą lekcją tolerancji dla jakże odmiennych kultur. Z muzyką w tle, była to lekcja, która można się zachwycić.

Dziękujemy za współpracę dyrekcji szkoły, rodzicom, przedstawicielom środowiska lokalnego oraz uczniom zaangażowanym w realizację projektu.

Aldona Tomana
Magdalena Wilewska

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.