Wiadomości

  • 27 września 2010
  • wyświetleń: 4347

Nastolatkowie napadli dla kilku groszy

Czechowiccy policjanci zatrzymali wczoraj dwóch 15-latków, którzy napadli na 13-latka i zrabowali mu kilkadziesiąt groszy. O dalszym losie zatrzymanych zadecyduje Sąd Rodzinny.

W środę nad ranem, na ulicy Łukasiewicza w Czechowicach-Dziedzicach sprawcy zaczepili nastolatka. Zagrozili mu pobiciem i zażądali wydania pieniędzy. Pokrzywdzony oddał rabusiom 50 groszy, ale to ich nie zadowoliło. Przeszukali mu kieszenie i skradli jeszcze złotówkę. Powiadomieni o rozboju policjanci rozpoczęli poszukiwania napastników. W czwartek ich zatrzymali. Sprawcy za swój czyn odpowiedzą wkrótce przed Sądem Rodzinnym.

Nieletni muszą mieć świadomość, że nie są bezkarni. Wobec młodocianych przestępców Sąd może stosować środki wychowawcze, (między innymi: udzielić im upomnienia, zobowiązać do naprawienia wyrządzonej szkody, ustanowić nadzór rodziców lub opiekunów, zastosować nadzór kuratora), a także środek poprawczy, jakim jest umieszczenie nieletniego w zakładzie poprawczym. Ponadto w przyszłości, już jako dorośli, mogą mieć problemy ze znalezieniem ciekawej pracy, w której wymagane jest zaświadczenie o niekaralności.

aka / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.