czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 27 września 2010
  • wyświetleń: 1095

Stowarzyszenie dziękuje za 1%

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Koło w Pszczynie, składa serdeczne podziękowania wszystkim mieszkańcom Czechowic-Dziedzic, którzy przekazali naszej organizacji 1 % podatku dochodowego w rozliczeniu za rok 2009. Dzięki ofiarności podatników otrzymaliśmy z Urzędu Skarbowego w Pszczynie łączną kwotę 312.190,51 zł.

Jest to dla nas ogromny gest pomocy i zrozumienia, który uświadamia nam ogrom ludzkiej życzliwości i otwartości serc. Całą kwotę przeznaczyliśmy na budowę nowego domu dla naszych niepełnosprawnych dzieci – Domu Kulejących Aniołów w Piasku.

Budowa rozpoczęła się 22 lipca br. - po długiej i żmudnej drodze załatwiania formalności i zbierania środków finansowych, w naszą „ziemię obiecaną” wbiliśmy pierwszą symboliczną łopatę ! Rozpoczęliśmy od wykonania drogi dojazdowej do miejsca budowy, by ciężki sprzęt mógł bezpiecznie wjeżdżać na grząski teren.

Serdecznie dziękujemy Firmie Romanko z Pszczyny za ogromną pomoc i wielkie zaangażowanie w ułożeniu drogi. To bezcenny dla nas gest ofiarności i pomocy na początku jakże wielkiego przedsięwzięcia… Ostro do pracy zabrał się wykonawca budowy – Firma Plater z Łąki, której prężne działania na placu budowy sprawiają, że nasze serca wzbierają radością i optymizmem pomimo, iż to bardzo trudny etap budowy z uwagi na podmokłość terenu. Co dzień widać jednak efekty prowadzonych prac. W tym miejscu składamy również serdeczne podziękowania Firmie Japi-Bud z Pszczyny, która na ten cel przekazała nam nieodpłatnie beton.

Dziękujemy też tym firmom, które zgłaszają się do nas deklarując chęć pomocy czy to w pracach, czy poprzez przekazanie nam materiałów. Jedna z firm w ramach darowizny zdeklarowała przekazanie materiałów i wykonanie więźby dachowej. To nieocenione wsparcie, które dodaje nam sił i umacnia wiarę w dobroć drugiego człowieka. Dziękujemy! Z kolei nasi dzielni rodzice wykonali ogrodzenie placu budowy i dalej aktywnie uczestniczą w organizowanych akcjach związanych ze zbiórką funduszy pod budowę. Przy sprzyjającej aurze zimowej na koniec II kwartału 2011 roku planuje się oddanie budynku w stanie surowym zamkniętym. Dzięki Państwa ogromnej pomocy, wsparciu, dobrym słowom otuchy i nadziei wierzymy, że nasz nowy dom będzie rozkwitał z każdym dniem i w końcu otworzy drzwi przed naszymi dziećmi, w których imieniu – raz jeszcze – serdecznie dziękujemy!

„Wdzięczni jesteśmy tym wszystkim,
którzy uśmiech rozdają,
tak wiele radości, pogody dla innych ludzi mają.
Na nic skarby, bogactwa,
gdy sercem człowiek biedny.
Gdy serce w dobroć bogate
To skarb mu niepotrzebny.”

Koło PSOUU w Pszczynie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.