czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 2 października 2010
  • wyświetleń: 2148

Spotkanie na wysokim szczeblu

24 września w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach Burmistrz Marian Błachut spotkał się z Sekretarzem Stanu Ministerstwa Skarbu Państwa Janem Burym. W spotkaniu wziął również udział wicestarosta bielski Mirosław Szemla.

Reklama

Spotkanie na wysokim szczeblu
fot. UM Czechowice-Dziedzice


Rozmawiano m. in. o budowie i planach rozwoju Śląskiego Centrum Naukowo-Technologicznego Przemysłu Lotniczego Sp. z o. o. oraz o planach przejęcia przez Gminę majątku RPWiK na jej terenie. Pierwsza inwestycja ma mieć bardzo duży wpływ na rozwój naszego miasta, druga zapewni większą samodzielność Gminy w zaopatrzeniu mieszkańców w wodę oraz w zakresie kanalizacji.

Wiceminister Skarbu RP gościł w Czechowicach-Dziedzicach przy okazji wizyty w bielskim Parku Techniki Lotniczej.

Minister wspólnie z Burmistrzem wizytował tereny przyszłego Śląskiego Centrum Naukowo-Technologicznego Przemysłu Lotniczego Sp. z o. o., które powstaje na terenie Czechowic-Dziedzic w sąsiedztwie bielskiego Parku, na północnych terenach miasta, pozyskanych przez Powiat od Skarbu Państwa. Gmina ma w tej inwestycji swoje udziały.

Minister ocenił Centrum jako inwestycję ciekawą i przyszłościową, a "czechowickie" plany lotnicze określił jako "bardzo interesujące, słuszne i mające duże szanse dalszego rozwoju".

Ponadto, Burmistrz rozmawiał z ministrem o planach przejęcia majątku RPWiK przez Gminę, w których realizacji - dokonując odpowiednich uregulowań prawnych - ministerstwo może Gminie wydatnie pomóc. Wiceminister Skarbu obiecał szybkie rozpatrzenie sprawy, tak, aby czechowickie plany nie napotkały przeszkód prawnych w ich realizacji.

Na spotkaniu nie mogło z oczywistych względów zabraknąć tematyki powodziowej. Minister obiecał rozważyć możliwość wprowadzenia prawnych uproszczeń w zakresie regulowania praw własności przez gminy, aby te mogły prościej i bardziej skutecznie prowadzić gospodarkę gruntami, w szczególności pod kątem ochrony przeciwpowodziowej.

aka / czecho.pl, źródło: UM Czechowice-Dziedzice, http://www.um.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.