czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 4 października 2010
  • wyświetleń: 4261

Policja uderza w dopalacze

Kilkuset inspektorów sanitarnych wspieranych przez prawie 3000 policjantów wkroczyło w niedzielę jednocześnie do prawie 1000 sklepów i hurtowni z dopalaczami, działających na terenie całego kraju.

Reklama

Działając na mocy decyzji Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie wycofania z obrotu wyrobów o nazwie „Tajfun” oraz wszystkich podobnych wyrobów, mogących mieć wpływ na bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia ludzkiego, inspektorzy zabezpieczają specyfiki sprzedawane w sklepach z dopalaczami, a ich próbki zostaną przekazane do badań laboratoryjnych. Decyzja Głównego Inspektora Sanitarnego nakazuje także zaprzestania działalności w obiektach służących produkcji, obrotowi hurtowemu i detalicznemu tych wyrobów.

Śląscy policjanci, asystując inspektorom sanitarnym, ze 152 punktów sprzedaży dopalaczy skontrolowali do tej pory prawie 2/3. W działaniach udział wzięło prawie 280 policjantów. Inspektorzy, oprócz dopalacza o nazwie Tajfun, zabezpieczyli także kilka tysięcy innych środków.

aka / czecho.pl, źródło: KWP Katowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.