czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 maja 2004
  • wyświetleń: 701

Organizacje walczą o pieniądze?

Reklama

Do 17 maja organizacje pozarządowe miały czas na złożenie ofert, w konkursie otwartym, na dotacje z budżetu gminy Czechowice-Dziedzice. Zespoły opiniujące oferty będą pracować od 18 do 28 maja. Wtedy też będzie wiadomo, która organizacja wygrała i jaką otrzyma dotację. Na tegorocznej liście zadań przeznaczonych na dofinansowanie znalazło się kilka nowości. Są to m.in. pomoc osobom z zaburzeniami psychicznymi, rehabilitacja kobiet po mastektomii czy lokalne programy aktywizacji młodzieży w zakresie polityki społecznej. Do tej pory organizacje pozarządowe miały prostszą drogę do otrzymania pieniędzy z gminnej kasy.

Według programu współpracy gminy z organizacjami pozarządowymi, w tym roku, nadrzędnie będą traktowane zadania m.in. dotyczące pomocy społecznej, ochrony zdrowia, kultury fizycznej, turystyki i wypoczynku, oświaty, rolnictwa i ochrony środowiska, a także bezpieczeństwa publicznego.

Więcej, czytaj w papierowym wydaniu Echa na str. 11

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.