Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 października 2010
  • wyświetleń: 2786

Pieniądze za psy w 2011 roku

40 zł – tyle w przyszłym roku będzie trzeba zapłacić podatku za posiadanie psa. To nieco mniej niż połowę tego co proponuje ministerstwo finansów (110,66 zł).

Do 31 sierpnia tego roku z budżetu gminy przeznaczono ponad 35 tys. zł na wyłapywanie i oddawania do schroniska bezpańskich psów. Mniej więcej tyle samo pieniędzy wpłynie z tytułu podatku.

Pojawił się pomysł wprowadzenie ulgi dla właścicieli oraz współwłaścicieli budynków jednorodzinnych ( po jednym psie na każdą nieruchomość). Niestety nie znalazł aprobaty wśród większości „rządzących” naszymi pieniędzmi – czyli radnymi. Jednak jak twierdzi burmistrz miasta Marian Błachut zwolnienie z opłaty byłoby nieekonomiczne. - Podatek jest pewnym obowiązkiem mieszkańców – twierdzi burmistrz.

Na pewno podatku od posiadania psów nie pobiera się od:
- osób niepełnosprawnych z tytułu posiadania psa asystującego;
- osób w wieku powyżej 65 lat prowadzących samodzielnie gospodarstwo domowe - z tytułu posiadania jednego psa;
- podatników podatku rolnego od gospodarstw rolnych - z tytułu posiadania nie więcej niż dwóch psów
- członków personelu przedstawicielstw dyplomatycznych i urzędów konsularnych oraz innych osób zrównanych z nimi na podstawie ustaw, umów lub zwyczajów międzynarodowych, jeżeli nie są obywatelami polskimi i nie mają miejsca stałego pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - pod warunkiem wzajemności;
- osób zaliczonych do znacznego stopnia niepełnosprawności w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych- z tytułu posiadania jednego psa.

SK

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.