czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 13 października 2010
  • wyświetleń: 2424

Oszustka wyłudziła 500 złotych

Pięćset złotych padło łupem kobiety, która podawała się za pracownicę czechowickiej spółdzielni mieszkaniowej. Pieniądze rzekomo miały zostać przeznaczone na wymianę pieca węglowego.

Reklama

82-letnia czechowiczanka nie spodziewała się żadnego podstępu, gdy do drzwi jej mieszkania przy ulicy Ks. Barabasza zapukała kobieta, która podawała się za pracownicę spółdzielni. Oszustka już w progu stwierdziła, że lokatorka nadpłaciła 500 złotych za ogrzewanie i jeśli dopłaci na jej ręce kolejne 500 złotych, wówczas spółdzielnia dokona wymiany pieca węglowego. Kobieta uwierzyła w słowa sprawczyni, tym bardziej, że nieco wcześniej spółdzielnia faktycznie zamieściła ogłoszenie o wymianie pieców. O tym, że została oszukana przekonała się dopiero, gdy telefonicznie skontaktowała się z pracownikami spółdzielni.

Ofiara zapamiętała, że oszustka miała około 35-40 lat, 165-170 cm wzrostu, była blondynką o szczupłej budowie ciała.

Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność. Każdy, kto zetknie się z opisanym sposobem działania przestępców, powinien natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji pod numer: 997 lub 112. Pamiętajmy, że szybkie powiadomienie Policji przyczyni się do zatrzymania oszustów i przerwania ich przestępczej działalności.

aka / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.