czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 17 października 2010
  • wyświetleń: 10332

Nowe ronda w Czechowicach

Jest szansa, że w gminie pojawią się nowe ronda. Ponad 1 mln 517 tys. zostanie niebawem przekazanych z miejskiego budżetu dla powiatu bielskiego, który to z kolei ma sfinansować drogowe inwestycje, których jest administratorem.

Reklama

Nowe ronda w Czechowicach
Nowe rondo ma powstać na skrzyżowaniu ul. Bestwińskiej z ul. Legionów.


Chodzi m.in. o projekt przebudowy drogi powiatowej Landek-Ligota-Mazańcowice-Stare Bielsko (wraz z rondem) w Ligocie-Centrum. Ponadto ma być również przygotowany projekt dotyczący ul. Traugutta wraz z przebudową na rondo skrzyżowania z ul. Drzymały i Narutowicza w Czechowicach-Dziedzicach.

Informacja powinna ucieszyć również mieszkańców ul. Legionów, gdzie ma powstać projekt na budowę nowego chodnika. Przygotowany ma być również projekt i budowa ścieżki rowerowej w ciągu ul. Węglowej oraz projekt i budowa chodnika w ciągu ul. Miliardowickiej w Czechowicach-Dziedzicach.

W Ligocie planuje się budowę chodnika w ciągu ul. Ligockiej i Czechowickiej. Nowy chodnik ma powstać również w ciągu ul. Zamkowej w Czechowicach-Dziedzicach.

Jak poinformowano nas w starostwie bielskim jest już gotowy projekt na budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Bestwińskiej i Legionów w Czechowicach-Dziedzicach. Czeka na dalszą realizację.

SK

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.