Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 października 2010
  • wyświetleń: 2976

Nie ma chętnych na Zapałki

Jak informuje Ministerstwo Skarbu, fiaskiem zakończyła się kolejna próba sprywatyzowania Fabryki Zapałek "Czechowice" w Czechowicach-Dziedzicach. Na trzecie w tym roku ogłoszenie o sprzedaży 85% akcji nie wpłynęła żadna oferta.

Resort chciał sprzedać akcje w cenie nominalnej 10 zł. W ostatnim przetargu cena minimalna za jedną akcję została ustalona na 22,1 zł. Pozostałe 15%mieli objąć nieodpłatnie pracownicy.

W pierwszym przetargu, ogłoszonym w kwietniu chęć udziału wyraziło pięć firm. Były to spółki: Warter z Warszawy i Maksimum z Katowic oraz Edward Kowalewski, a także wytwórca zapałek z Niemiec KM Zuendholz International i litewski Peronas. Po analizie ofert resort odstąpił w czerwcu od negocjacji.

Kolejne zaproszenie do przetargu zostało ogłoszone jeszcze w czerwcu. Podana została wówczas cena minimalna za jedną akcję, która wyniosła 26 zł. Miesiąc później ministerstwo podało, że zainteresowanych prywatyzacją nie było.

Czechowicka firma jest potentatem na polskim rynku. Rocznie wytwarza około 27 miliardów zapałek. W ubiegłym roku firma przyniosła 1,16 mln zł zysku netto przy przychodach w wysokości 32,2 mln zł. Resort ma 100 proc. akcji firmy

aka / czecho.pl, źródło: Ministerstwo Skarbu, bankier.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.