czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 22 października 2010
  • wyświetleń: 902

Seminarium polsko-amerykańskie

W pierwszej połowie października bieżącego roku Bogna Kroker z Zespołu Szkół Silesia uczestniczyła w polsko-amerykańskim seminarium „Edukacja i pamięć-Uczymy się od siebie” zorganizowanym przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie i Ambasadę RP w Waszyngtonie.

Reklama

Wzięli w nim udział polscy i amerykańscy trenerzy i multiplikatorzy nauczania o Holokauście, którzy w trakcie zajęć wymieniali się swoimi doświadczeniami edukacyjnymi. Zajęcia odbywały się na terenie Centrum Szkoleniowego w Sulejówku, w warszawskim hotelu Hyatt Regency, Muzeum Chopina, Treblince i na terenach byłego getta w Warszawie.

Prowadzili je m.in.: Robert Dzielski, pracownik Ambasady RP w Waszyngtonie, Yaron Becker, koordynator programów edukacyjnych, dziennikarz współpracujący z instytutem polskim w Tel Avivie i Instytutem Yad Vashem w Jerozolimie, dr hab. Andrzej Żbikowski, historyk ŻIH-U, Ewa Bobińska, kierownik Pracowni Edukacji Obywatelskiej, Robert Szuchta, nauczyciel historii. Grupa uczestniczyła w konferencji „Dyplomacja publiczna i stosunki polsko-żydowskie”, zorganizowanej przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

aka / czecho.pl, źródło: ZS Silesia

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.