czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 26 października 2010
  • wyświetleń: 5708

Przerwali remont na Topolowej

Rozkopana ulica Topolowa w Czechowicach-Dziedzicach to nie lada problem dla mieszkańców. Nie można tamtędy przejechać, ani przejść. I nie byłoby w tym nic dziwnego – wszak przy remoncie to normalna sprawa - problemem w tym, że remont Topolowej przerwano dosłownie w „pół drogi”.

Reklama

Przerwali remont na Topolowej
Mieszkańcy dzielnicy Kopalnia muszą uzbroić się w cierpliwość, fot. SK / czecho.pl


Przerwali remont na Topolowej


Drogowcy zniknęli, a rozkopana, nieprzejezdna ulica została sama sobie. Jak poinformowano nas w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach pod remontowaną jezdnią odnaleziono przypadkiem starą, zaniedbaną kanalizację ogólnospławną, której nie było na żadnej z map. Dlatego też nie wzięto jej pod uwagę projektując te inwestycję.

Teraz,jak informują władze miasta, wyjścia były dwa – albo nie widzieć problemu i zaasfaltować jezdnię, albo przerwać remont i zająć się zaniedbanym znaleziskiem.

Postanowiono, że zanim wykona się na Topolowej nową nawierzchnie trzeba naprawić kanalizację. Urzędnicy chcą remont Topolowej zakończyć solidnie, inaczej problem zaniedbanej kanalizacji powróci za jakiś czas. I to był główny powód przerwania remontu.

Póki co mieszkańcy dzielnicy Kopalnia muszą uzbroić się w cierpliwość. Jak zapowiadają urzędnicy remont na Topolowej być może uda się zakończyć jeszcze w tym miesiącu.

SK / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.