czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 listopada 2010
  • wyświetleń: 1857

Manewry Ratownicze w Czechowicach

Dnia 30 października na terenie Czechowic-Dziedzic oraz Kaniowa odbyły się Ćwiczenia Służb Ratowniczych zorganizowane wspólnymi siłami przez Grupę ratownictwa PCK Czechowice-Dziedzice OSP Czechowice oraz OSP Kaniów.

W ćwiczeniach udział wzięły jednostki OSP z Kaniowa i Jankowic, Grupy Ratownictwa PCK z Czechowic-Dziedzic i Zabrza, a także drużyna złożona z Policjantów oraz Żandarmów z Katowic. Uczestnicy zmagali się z wieloma wyzwaniami z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, m.in. z samobójcą-wisielcem, wypadkiem w kościele, nurkiem na żwirowni i dwoma zdarzeniami masowymi.

- Jestem zaskoczona, że tak dobrze wyszło, zadania wypadły świetnie, co świadczy o dobrym przygotowaniu drużyn, a jednocześnie pokazały nad czym trzeba jeszcze trochę popracować - mówi Ewa Zaród członek sztabu organizacyjnego.

Główną ideą ćwiczeń było rozwijanie współpracy pomiędzy poszczególnymi grupami ratowników z różnych organizacji, które w wyniku napotkanych zdarzeń, często wspólnie pokonują trudności związane z akcjami ratowniczymi.

- Grupy zaprezentowały się naprawdę dobrze jednak ćwiczenia po raz kolejny pokazały nam że w porównaniu do naszych zachodnich kolegów nie jesteśmy jeszcze w pełni przygotowani do działania w zdarzeniach masowych - podsumowuje Adam Ubych szef tegorocznych ćwiczeń.

Mamy nadzieję że wiedza którą uczestnicy zdobyli podczas ćwiczeń pomoże im w zmaganiach z różnymi sytuacjami pojawiającymi się w ich codziennej pracy podnosząc jednocześnie poziom bezpieczeństwa nas wszystkich.

U. A.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.