Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 listopada 2010
  • wyświetleń: 4709

Unibud wybuduje Śląskie Centrum

Przedsiębiorstwo Budowlane HB - Unibud S.A. z Czechowic-Dziedzic wygrało przetarg na budowę Śląskiego Centrum Naukowo-Technologicznego Przemysłu Lotniczego w Czechowicach-Dziedzicach.

Przetarg ogłosiła w sierpniu Górnośląska Agencja Przekształceń Przedsiębiorstw w Katowicach, przy udziale której powstaje ta warta 55 mln złotych inwestycja. Beata Piróg, wiceprezes zarządu Śląskiego Centrum Naukowo-Technologicznego Przemysłu Lotniczego w Czechowicach-Dziedzicach poinformowała, że umowa z czechowicką firmą podpisana zostanie dopiero za kilka dni. Zgodnie z prawem firmy, których oferty nie zostały wybrane, mają 10 dni na zgłoszenie protestów.

W sumie oferty złożyły trzy spółki. Oprócz czechowickiego HB - Unibud S.A. także Mostostal Warszawa S.A., oraz Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Concret z Tychów.

Od momentu podpisania umowy z Górnośląską Agencją Przekształceń Przedsiębiorstw w Katowicach wykonawca projektu ma dwa lata na jego realizację.

W nowoczesnych laboratoriach, które powstaną w Czechowicach-Dziedzicach prowadzone będą badania nad szerokim zastosowaniem technologii kompozytowych, stosowanych w przemyśle lotniczym. W przyszłości kompozyty mają być stosowane także w innych dziedzinach gospodarki.

aka / czecho.pl, źródło: www.super-nowa.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.