czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 listopada 2010
  • wyświetleń: 2607

Bestwina: Przebudowa ulicy Bialskiej

1 mln 400 tys. zł. - tyle otrzymała gmina Bestwina na przebudowę ulicy Bialskiej. To jedna z centralnych dróg w gminie. Z tej informacji powinni ucieszyć się również mieszkańcy Czechowic-Dziedzic, bo zostanie zmodernizowana jedna z strategicznych dróg w kierunku Bielska-Białej.

Jak poinformował nas zastępca wójta Bestwiny Artur Beniowski prace mają rozpocząć się na wiosnę przyszłego roku. Bialska w niektóry miejscach zostanie poszerzona, powstaną nowe chodniki, pełne odwodnienie ulicy będą również wycięte niebezpieczne drzewa.

Za parę dni na biurko szefa gminy Bestwina ma trafić umowa. Później rozpoczną się procedury przetargowe. Na czas remontu, który ma zakończyć się najpóźniej w grudniu 2011 roku zmotoryzowani mieszkańcy gminy oraz powiatu bielskiego muszą uzbroić się w cierpliwość pokonując objazdy i korki. Jak tłumaczą władze Bestwiny po remoncie jazda będzie bezpieczna i wygodna.

Pieniądze na remont Bialskiej gmina Bestwina otrzymała w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011, tak zwanej "schetynówki". Na chwilę obecną Bestwina przejęła na czas realizacji projektu prawo zarządzania ulicą Bialską od Starostwa Powiatowego oraz jest w posiadaniu prawomocnej decyzji o prawie do realizacji inwestycji drogowej.

KP / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.