Wiadomości

  • 13 listopada 2010
  • wyświetleń: 3583

Tylko jeden kandydat na wójta

W Bestwinie jest tylko jeden kandydat na wójta. To obecnie sprawujący władzę w gminie Stefan Wodniak (KWW Wspólnota i Postęp, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego). Bestwina jest jedną z 246 gmin w Polsce, w której o urząd wójta ubiegać się będzie tylko jedna osoba.

Mieszkańcy gminy Bestwina w trakcie wyborów otrzymają karty do głosowania, na których będzie nazwisko Stefana Wodniaka i pytanie, czy jesteś za jego wyborem. Bestwinianie będą mogli postawić znak "x" w jednym z dwóch okienek: "tak" lub "nie". Aby zostać wybranym na wójta Stefan Wodniak musi otrzymać co najmniej połowę ważnie oddanych głosów. Jeśli nie uzyska wymaganej liczby głosów, w drodze głosowania, wyboru dokonują radni.

Jako ciekawostkę warto w tym miejscu zanotować, że jest w naszym kraju gmina, gdzie wszyscy kandydaci na radnych mogą spać spokojnie i nie prowadzić kampanii wyborczej. Na kilka dni przed wyborami już wiedzą, że na pewno zostaną radnymi. Chodzi o Morzeszczyn (woj. pomorskie), gdzie zgłosiło się tylu kandydatów na radnych, ile jest mandatów do obsadzenia, czyli 15. W takim przypadku głosowania się nie przeprowadza, a kandydaci automatycznie zostają radnymi. Patrząc na ilość kandydatów z Czechowic-Dziedzic chciałoby się krzyknąć: szczęściarze!

KP / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.