Wiadomości

  • 10 listopada 2010
  • wyświetleń: 7008

Będą pieniądze na kanalizację

Jako pierwsi dotarliśmy do informacji, że ocena merytoryczna II stopnia projektu budowy kanalizacji w czechowickiej gminie zakończyła się wynikiem pozytywnym. Pełnomocnik zarządu NFOŚiGW Ryszard Ochwat określił prawdopodobieństwo przyznania środków finansowych na poziomie aż 97%.

Będą pieniądze na kanalizację
W gminie powstanie 140 km sieci sanitarnych, fot. KP / czecho.pl


Droga do otrzymania pieniędzy nie należała do łatwych. Były momenty, że wydawało się, że nie ma już szans na pozyskanie pieniędzy. Jednak gmina nie zamierzała się poddać.

Gminny projekt zakłada budowę ponad 140 kilometrów sieci sanitarnej, z której korzystać będą mogli niemal wszyscy mieszkańcy. Budowa sieci kanalizacyjnej jest największą inwestycją czechowickiego samorządu od momentu jego powstania i raczej jest mało prawdopodobne, aby w przyszłości kiedykolwiek gmina miała szanse realizować projekt tak dużej wartości. Przedsięwzięcie zakłada wybudowanie 144,5 km sieci kanalizacyjnej wraz z 40 przepompowniami. Komunalny system objąłby blisko 90 procent domów.

Gmina planuje ponadto wymianę 14,7 km stalowych rur wodociągowych na rury z tworzyw sztucznych, a także rozbudowę i modernizację jedynej oczyszczalni ścieków, która została uruchomiona w grudniu 1994 roku. Całość kanalizacyjnych zamierzeń pochłonie około 318 mln zł brutto.

KP / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.