czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 10 listopada 2010
  • wyświetleń: 4127

Zatrzymani sprawcy pobicia

Złamaniem nosa, wybiciem zęba i rozcięciem łuku brwiowego zakończyło się dla trzech 22-latków, spotkanie liczniejszej grupy „wyrostków” w centrum Czechowic-Dziedzic. Sprawcy tego brutalnego pobicia zostali ustaleni i zatrzymani przez czechowickich policjantów.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na ulicy Niepodległości. Mężczyźni wracali nocą do domu, gdy nagle na ich drodze stanęli czterej, wyraźnie szukający zaczepki sprawcy. Kiedy nie udało im się słownie sprowokować pokrzywdzonych do bójki, rzucili się na nich z rękami. Pobili ich i skopali. Ofiary doznały dotkliwych obrażeń ciała.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci z czechowickiego komisariatu, rozpoczęli poszukiwania napastników. Już następnego dnia zatrzymali dwóch nieletnich braci w wieku 15 i 16 lat, którzy brali udział w pobiciu. Przewieziono ich do Izby Dziecka. W dalszej kolejności zatrzymano dwóch dorosłych sprawców w wieku 17 i 19 lat. Młodszy z nich okazał się poszukiwany. Od września przebywał na ucieczce z ośrodka szkolno-wychowawczego. Wobec 19-latka prokurator zastosował dozór policyjny.

Za przestępstwo dwaj dorośli sprawcy mogą trafić do więzienia na najbliższe 5 lat. Ich nieletni koledzy za swój czyn odpowiedzą wkrótce przed Sądem Rodzinnym.

aka / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.