Wiadomości

  • 11 listopada 2010
  • wyświetleń: 5253

Gdzie są flagi w Czechowicach?

W czwartek, 11 listopada, obchodziliśmy Święto Nieodległości. Tymczasem na domach w Czechowicach-Dziedzicach, Zabrzegu, Ligocie czy Bronowie tylko w niektórych miejscach pojawiły się flagi. Dlaczego jest ich coraz mniej?

Gdzie są flagi w Czechowicach?
Flagi na słupach przy głównej ulicy Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach pojawiły się już w środę, 10 listopada., fot. SK / czecho.pl


Gdzie są flagi w Czechowicach?
Tę flagę znaleźliśmy po długim szukaniu..... , fot. SK / czecho.pl


I nie chodzi o urzędy, instytucje czy słupy przy głównych ulicach - bo w tym przypadku flagi są z obowiązku. Chodzi raczej o biało-czerwone symbole, których ze świecą szukać na domach prywatnych czy mieszkaniach w blokach.

Część mieszkańców broni się tym, że po prostu nie ma ich gdzie wieszać, bo brakuje np. oryginalnych uchwytów. Jednak dla chcącego nic trudnego i brak miejsca do zamontowania nie powinno tłumaczyć żadnego leniwego patrioty.

A to właśnie flaga symbolizuje to, o co przez lata rozbiorów walczyły pokolenia Polaków – a co w dzisiejsze święto czcimy.

Pojawia się tylko pytanie: dlaczego mieszkańcy nie chcą ich wywieszać. Wiedzą, że powinna być, tak wypada....jednak nic nie robią w tym kierunku.

SK / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.